Ωρολόγιο πρόγραμμα

Πρόγραμμα Διδασκαλίας εαρινού εξαμήνου 2017-18

 pdf blue small

 

 

 

ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ & ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ EΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ

 koukouvagia

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ  ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ  ΕΤΟΥΣ   2018-19

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  08-10-2018

                                                                       Αθήνα,  25-9-2018

                                                                           Αρ.πρωτ.: 1601

 

1ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ 

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 001

ΠΟΛΙΤΙΚΗ  ΕΠΙΣΤΗΜΗ  -I-

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ  ΣΕΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αμφ. Σάκη Καράγιωργα

110 005

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΣΤ. 

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 102

110 021

ΝΕΟΤΕΡΗ  ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ  (19Ος  ΑΙΩΝ.)

ΛΟΥΒΗ  ΕΥΑΓΓ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. 108

110 415

ΠΟΛΙΤΕΙΟΛΟΓΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜ.

ΤΡΙΤΗ  

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 209

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι φοιτητές του 1ου εξαμήνου επιλέγουν 1 μάθημα

Οι φοιτητές του 3ου εξαμήνου επιλέγουν 3 μαθήματα                                                  

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 011

ΠΟΛΙΤΙΚΗ  ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ –

ΜΑΚΡΟ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ  ΘΕΩΡΙΑ  ΚΑΙ  ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ  ΧΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

110 011

POLITICAL  ECONOMY –

MACROECONOMIC THEORY AND POLICY

IORDANOGLOU  CHRYS.

THURSDAY

HOURS: 14:00-17:00

Room Β-4

110 019

ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ

ΜΟΣΧΟΝΑΣ  Γ.

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Β-5

110 343

ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Α-4

110 360

STATISTICAL  ANALYSES

IN SOCIAL RESEARCH  I

PRINCIPLES, METHODS  AND

COMPUTER  APPLICATIONS

KOLLIAS  AND.

THURSDAY

HOURS: 14:00-17:00

Department's Computer Room

Basement of Stasinopoulou Building

110 455

ΔΗΜΟΣΙΑ  ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΛΑΔΗ   ΣΤΕΛΛΑ

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Α-4

110 461

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ  ΕΝΩΣΗ:

ΘΕΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ

ΛΑΔΗ  ΣΤΕΛΛΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 102

110 465

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ  ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ  ΦΑΝΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αμφ. Σάκη Καράγιωργα

110 473

ΣΥΓΧΡΟΝΗ  ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

(20ος  ΑΙ.)

ΛΑΓΑΝΗ  ΕΙΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Α-2

110 477

ΝΕΟΤΕΡΗ  ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ   -Ι-

(18 ος  αιων.  εωσ  1878)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ  ΑΝΔ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Α-4

110 511

ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΕΩΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ: ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΛΑΙΣΙΟ, ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΜΟΙ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΕΣΠ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. 300

110 519

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

ΗΛΙΑΔΗΣ  ΧΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Α-4

3ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 029

κοινωνικη θεωρια -

συγχρονα  ρευματα

ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ  ΓΡ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. 102

110 300

ιστοριΑ της ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΦΙΑΣ:

20Ος ΑΙΩΝΑΣ

ΑΝΔΡΙΑΚΑΙΝΑ  ΕΛ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αμφ. Σάκη Καράγιωργα

5ο ΕΞΑΜΗΝΟ και 7ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι φοιτητές του 5ου και του 7ου εξαμήνου επιλέγουν 5 μαθήματα (Ελεύθερης Επιλογής, Σεμινάρια και ΜΕΤ - Μαθήματα Εκτός Τμήματος)

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

 ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 307

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ 

ΛΑΜΠΡΟΥ  ΑΛ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. Α-4

110 308

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ  ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ, ΘΕΩΡΙΑ  ΚΑΙ  ΠΡΑΞΗ

ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ  ΓΕΩΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Γ-4

110 355

ΕΛΛΗΝΙΚΗ συνταγματικη ιστορια 

ΚΑΛΤΣΩΝΗΣ  ΔΗΜ.  Τμήμα

Κοινωνικής Πολιτικής

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Β-1

110 357

ΔΙΕΘΝΕΙΣ  ΣΧΕΣΕΙΣ: ΘΕΩΡΙΑ  ΚΑΙ  ΚΡΙΤΙΚΗ

ΗΡΑΚΛΕΙΔΗΣ  ΑΛΕΞΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

110 362

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

ΜΟΣΧΟΝΑΣ  ΓΕΡ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. 102

110 369

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ: ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ

ΦΑΡΑΚΛΑΣ  Γ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. Α-2

110 369

PHILOSOPHIE POLITIQUE: NATURE ET CONVENTION

FARAKLAS  G.

LUNDI

HUERES 11:00-14:00

Salle Β-2

110 433

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ  ΧΡ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Α-4

110 444

ΤΕΧΝΗ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΚΑΙ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Δ-12

110 467

ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ -ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ  ΦΑΝΗ

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 209

110 474

INTERNATIONAL ETHICS  AND  WAR:

A  HISTORY 

HERACLIDES  AL.

WEDNESDAY

HOURS: 08:00-11:00
Room Γ-4

110 483

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ

ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

(19Ος-20Ος αι.)

ΒΕΝΤΟΥΡΑ  ΛΙΝΑ

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

110 504

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΠΟΛΕΜΟΥ

ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ  Β.

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Β-5

110 513

ΣΥΝΔΙΚΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

ΚΟΥΖΗΣ  Γ.

Τμήμα

Κοινωνικής Πολιτικής

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Γ-5.1

110 521

Η ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

ΦΟΥΦΑΣ  Ν.

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

110 522

ΕΚΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ

ΦΟΥΦΑΣ  Ν.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Γ-4

110 523

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 1945

ΚΑΚΡΙΔΗΣ  ΑΝΔ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν μέχρι 2 Σεμινάρια

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 480

ΙΣΤΟΡΙΑ  ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΩΝ

(19ος -20ος αι.)

ΒΕΝΤΟΥΡΑ  ΛΙΝΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 11:00-14:00
Αιθ. 203-204

110 487

ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

ΣΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

ΚΟΛΛΙΑΣ  ΑΝΔΡ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

110 514

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ,

ΜΟΝΤΕΣΚΙΕ, ΡΟΥΣΣΩ, ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΣΤ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00
Αιθ. 203-204

 

     Οι αίθουσες  102, 108, 203-204, 209, 300  και το  Εργαστήριο Πληροφορικής  βρίσκονται  στην  Πτέρυγα Στασινοπούλου (Γυάλινο Κτίριο).

     Το Αμφιθέατρο  Σάκη Καράγιωργα και  οι αίθουσες  Α-1, Α-2,  Α-4, Β-1, Β-2, Β-3, Β-4,  Β-5,  Γ-2, Γ-4  και  Γ-5   βρίσκονται στην Νέα Πτέρυγα. 

    Τα  γραφεία μελών Δ.Ε.Π.  βρίσκονται στη Νέα Πτέρυγα, Αριστοτέλους 3 και στο ΔΕΣΚΟΙ.

                                                                                               

                                                     Η Γραμματέας του Τμήματος

                                                             υπογραφή*

                                                    Β. ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΓΛΟΥ

 

* η υπογραφή έχει τεθεί στο πρωτότυπο που τηρείται στο αρχείο του Τμήματος

 

panteion KPE banner

panteion KENI banner

panteion ESP banner

erasmus banner

panteion ELKE banner

diaugeia

Επικοινωνία

+30 210 9201386,  +30 210 9201043

 Η Γραμματεία δέχεται κάθε ΤΡΙΤΗ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
ώρα 10.00' – 13.00'   Λεωφ. Συγγρού 136, 176 71 Καλλιθέα